Најдобро се води љубов со џез музика, саксофонот им прави чудо на адреналинот и либидото
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/29/20 3:12 AM

Најдобро се води љубов со џез музика, саксофонот им прави чудо на адреналинот и либидото

Ако водите љубов со џез музика, со партнерот ќе уживате поинтензивно и поемотивно, тврдат шпански психолози.  Тие велат дека пријатните и нежни звуци делуваат како афродизијак.

Според истражувањата што ги спровеле, се покажало дека паровите кои во текот на сексот уживаат во такви мелодии имаат во просек 34 проценти повеќе односи за разлика од оние на кои водат љубов со поп музика.

Психолозите сметаат  дека за ова најмногу е „виновен“ саксофонот,  чиј  продорен звук го подигнува адреналинот, а со самото тоа и либидото. Повеќето од партнерите најубаво се чувствува кога слуша музика во ритам од  70 до 100 удирања во минута, бидејки тоа е најблиску до отчукувањата на срцето, додека техно-хаус  музиката има  меѓу 125 и 128 и не одговара. Хеви-металот предизвикува лутина и депресија.

Еве наш предлог да проверите, не е џез ама има саксофон..

Фото:shutterstock.com


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7