ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/4/18 11:28 AM

Во Струга се уриваше споменик на НОБ

Општина Струга сруши спомен чешма на НОБ, а засега нема официјални информации која е причината за расчистувањето со помош на градежната механизација.

 

Чешмата била срушена по одлука на локалната власт, според одредени медиуми, но засега нема детали од службите


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1