ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/27/20 9:09 AM

Во Канада бензинот поевтин од водата

Рапидно намалената побарувачка поради коронавирусот и речиси трите милијарди луѓе што се во карантин во светот секојдневно ги намалуваат цените на горивата. Така е кај нас, така е и насекаде во светот. Во Канада бензинот бил поевтин дури и од водата во маркетите.

„Во продавниците има се’, со исклучок, како и речиси секаде во светот,  повремено на тоалетна хартија. И цените главно се исти како пред кризата. Но, бензинот стана значително поевтин од литар вода, што, сепак, е парадокс“, го цитираат српски медиуми професрот по неуроимунологија во Канада, Борис Шакиќ.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1