ММС

Поранешниот претседател на Јувентус го критикуваше Роналдо

Поранешниот претседател на Јувентус, Џовани Коболи Џили, го критикуваше напаѓачот Кристијано Роналдо за однесувањето во време на карантин. Португалецот го напушти клубот и се врати во татковината.

– Сега е лесно да се критикува, но не ми е јасно зошто дел од играчите замина од Италија. Се надевам дека ќе се вратат што е можно поскоро, затоа што ќе им биде тешко да продолжат со тренинзите, затоа што сепак ќе треба да поминат низ 14-двевен карантин, истакна Џили.

Тој смета дека работите во Јувентус се искомплицираа кога Роналдо го напушти Торино.

– Роналдо беше првиот што си замина, кој рече дека оди кај својата мајка и потоа покажа како се сонча покрај базенот. Во овој момент, се направи отстапка на Роналдо, а потоа Игуаин избега кај својата мајка, по нив некој друг и ситуацијата се влоши. Ова не е нешто што треба да се направи, играчите мораше да остане во клупски карантин, како фудбалерите на Интер, потенцира Џили.

Извор: denar.mk