ММС

Објавено на: 03/26/20 4:21 PM

Манчестер јунајтед ќе плати 130 милиони евра за Санчо

Во листата на желби на ракодовството на Манчестер стои играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо. Според „Мирор“, англискиот клуб ќе плати 130 милиони евра за во своите редови да го донесе 20-годишниот Англичанец.

Оваа сезона, Санчо настапи на 35 натпревари на сите турнири, постигна 17 голови и забележа 19 асистенции.

За потсетување, пред три години, Борусија го купи Санчо за осум милиони евра.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1