ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/4/18 10:32 AM

Двајца романски државјани осомничени за измама

Вчера во 18.40 часот во Скопје, од бул. „Кузман Јосифоски-Питу“ поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“, лишени од слобода биле Г.Г. (37) и И.Г. (19), двајцата од Романија.

Тие биле задржани во Полициската станица Центар за понатамошна постапка.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1