ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/4/18 10:15 AM

Заев и Ципрас и натаму официјално не разговарале по телефон

Од Скопје и Атина се уште нема потврда кога би се одржал најавениот телефонски разговор меѓу премиерите на Македонија и на Грција Зоран Заев и Алексис Ципрас.

Портпаролот на грчката Влада Димитрис Ѕанакопулос во интервју за грчката телевизија „Контра“ не сакаше да предвиди кога тоа би се слуѕчило и уште еднаш рече дека „ништо не е договорено, ако не се договори сѐ“.

Во меѓувреме македонскиот премиер Заев уште еднаш изрази оптимизам дека Македонија ќе добие покана за полмоправно членство во НАТО на самитот во Јули.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1