ММС

АМСМ: Сообраќајот по влажни коловози, снег на патот Крива Паланка – Деве Баир

Врнежи од слаб снег утринава има на патниот правец од Крива Паланка од граничниот премин Деве Баир каде има и остатоци од кашест снег на коловозот.

На остаантите патишта низ државата, како што информира Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот се одвива без забрани по влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај надвор од градските средини е умерен.