ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/4/18 8:54 AM

Игуаин заминува од Јувентус: На потег се ПСЖ и Монако?

Триесет и едногодишниот, Гонзало Игуаин ќе биде „продаден“ – одлучи Јувентус. Италијанските медиуми пишуваат дека ова е последната шанса за клубот да заработи повеќе пари.

Игуаин е свесен дека „старата дама“ би прифатила понуда од 60 милиони евра, а како главни кандидати за неговиот потпис се споменуваат ПСЖ и Монако. Монако очекува да го продаде Фалкао, на чие место би дошол токму Игуаин.

Јувентус пак, сака да го продаде Игуаин, зашто сакаат да го ангажираат Мауро Икарди, а доколку не успеат во таа намера, тогаш алтернативи се Алваро Мората од Челси или Роберт Левандовски од Баерн Минхен.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1