ММС

АМСМ: Граничните премини се затворени

Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата потсетува дека за македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата.

-Затворени се сите гранични премини за влез во државата за странски државјани, патници и возила, освен за транзит на товарни возила, за претставници на дипломатскиот кор и тие кои што ќе добијат соодветна дозвола од страна на МВР, а по претходно добиено мислење од страна на главниот координативен штаб, информира АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен