ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/18/20 1:21 PM

Слушајте ги експерите, игнорирајте ги мороните- Светските ѕвезди со препорака за заштита од пандемијата на корона вирусот

Аријана Гранде и Тејлор Свифт ги повикаа своите млади обожаватели сериозно да го сватат растојанието меѓу себе, кога сме среде пандемија на ширење на Ковид-19.  Гранде, на “Инстаграм” ја следат 177 милиони фанови, на оние кои одбиваат самоизолација, им порача, дека се што имаат планирано може да почека, па и нивните часови по јога и хип хоп. Им порача и да не затвораат очи, и дека е себично ако оваа состојба во која се наогаме ја сваќаат несериозно.

Свифт на своите следбеници (128 милиони) им порачала дека е загрижена што корона вирусот го сваќаат несериозно.

– Гледам, многу собрања, дружења и забави и понатаму се одржуваат, напишала таа.

„ Ова е време за откажување планови, изолирајте се колку можете повеќ и потрудете се да не заразите некој постар“, ги советувала таа.

Масовни апели ширум светот лугето, особено постарите седат дома се приклучи и Арнолд Шварценегер.

– Останете дома. Слушајте експерти, игнорирајте ги мороните. Ќе поминеме низ ова заедно, напишал „Терминаторот“ а пренесува новости.рс.

Бремената актерка Софи Тарнер и нјзиниот соруг, музичарот Џо Џонас, покажале дека здравјто и безбедноста им се нна прво место, биле на еднодневен излет, а и двајцата имале маски и ракавици додека се возеле низ град.

Фото: mtv.com

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1