ММС

Објавено на: 03/17/20 3:10 PM

Дневен хороскоп 17.3.2020

Овен (21.03 – 20.04)

Повремено имате лоша проценка и очекувате расплет на случувањата од љубовниот живот. Советите што ви се даваат со добра намера постојано ги сфаќате како лична критика и сметате дека некој се труди да ја покаже вашата слаба страна. Избрзувате со одлуките.

Бик (21.04 – 21.05)

Ви се препорачува да бидете внимателни, немојте премногу да се потпирате на луѓето во кои немате доверба. Во љубовта сте прилично активни, но не постигнувате особено складен однос со партнерот, бидејќи често го кажувате токму тоа што го нервира. Вашето здравје е добро.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Материјалната страна денес ќе дојде до израз и ќе правите планови за нејзино подобрување. Денес е можна и добивка кај еден член од семејството. Доколку сте во брак, полека почнувате да се навикнувате на навиките на партнерот и на фактот дека не знае што да прави со себе.

Рак (22.06 – 22.07)

Правите се за да успеете во она што сте го наумиле. Ќе наидете на деловен партнер каков што одамна сакате. Магично сте привлечни за спротивниот пол. Ве оптеретуваат некои хронични здравствени проблеми.

Лав (23.07 – 22.08)

Ќе ве мачат сомневања што не се реални. Фантазијата ви се оттргна од контрола, па запрете ја. Работните активности се секаде околу вас. Ќе работите прекувремено. Внимавајте на варењето. Нервите ви се чувствителни. Искористете го доброто паметење.

Девица (23.08 – 22.09)

Станувате многу неосетливи, заинтересирани сте само за спроведување на ред и дисциплина. Во односот со партнерот потребна е апсолутна слобода. Партнерот нема да го подржи тоа. Здравствената ситуација не ви е на завидно ниво.

Вага (23.09 – 22.10)

Ќе успеете да ги реализирате идеите. Изгледате како тивка и сензитивна личност, но во акција сте ладни и бездушни. Со партнерот сте отворени и дружељубиви. Целокупниот однос е надополнет со искрени чувства. Одлична здравствена ситуација.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Лоша парична ситуација бидејќи немате иницијтива било што да промените. Можете лесно да најдете логични решенија. Интелектуалните способности ви се постојани. Односот со партнерот е многу необичен. И двајцата сте многу тврдоглави. Проблеми со варењето.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Поради лошите проценки ви се извлекуваат добрите нешта. Доколку малку се воздржите и го задржите умерен вашиот став, можете да се извлечете без последици. Партнерот инвестира многу напор со цел да ве разбере. Ќе бидете депресивни.

Јарец (22.12 – 20.01)

Ангажираноста во вистински момент ќе ви донесе неочекувана добивка. Во љубовта сте креативни, но ви недостасува ентузијазам и уверливост. Многу сте специфични и имате невообичаени стандарди. Ве оптеретуваат проблеми со отекување на нозете.

Водолија (21.01 – 19.02)

Подготвени сте за секаков вид на соработка, но приливот на пари е мал и непостојан. Имате многу чувствителен партнер. Потребна ви е некоја емотивна компатибилност. Ова е период на постојани излези и дружења. Можни се проблеми со вратниот дел од грбот.

Риби (20.02 – 20.03)

Го покажувате својот максимум на работа. Вашата кариера и денес ќе стагнира но не се грижете следат подобри денови во блиска иднина. Секоја деловна понуда која може да ви помогне на финансиски план треба да ја прифатите. Оној на кого секогаш можете да се потпрете е партнерот.

Извор: denar.mk


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1