ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/12/20 9:56 AM

Поради Ковид-19: Онлајн настава за учениците во Сараево и на Истра

Во основните и средните училишта во кантонот Сараево (Босна и Херцеговина), поради коронавирусот, редовните часови ќе бидат заменети со часови преку интернет од денеска во текот на следните две седмици, соопшти Владата на Кантонот Сараево.

Слична мерка се воведува и на Истра, Хрватска, каде што дел од наставата ќе одела и на ХРТ-3.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7