ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 03/4/20 3:21 PM

Италија се’ уште размислува за затварање на училиштата

Планот да се затворат училиштата и универзитетите во Италија до средината на март, наводно беше дискутиран на владина седница за запознавање со вонредните мерки за справување со ширењето на корона вирусот, пренесува „BBC“.

Италијанската министерка за образование, Луција Азолина, рече дека одлуката ќе биде донесена во следните неколку часа.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7