– ММС
Вести Македонија

Притвор за гевгеличанецот кој силувал малолетно девојче

Како што јавија од МВР, од страна на судијата на претходна постапка при Основен суд Гевгелија одредена му е мерка притвор во траење од 30 дена и тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Гевгелија.

Пријавениот на 23 февруари околу 13 часот во Гевгелија со употреба на сила извршил обљуба врз малолетно девојче од Гевгелија.

Лограње

X

Регистрација