– ММС
Вести Македонија

Слободен печат: Фасада се урна врз автомобилот на Тошо Малерот (ФОТО)

Од силниот ветер кој синоќа беснееше во Скопје се одрона фасада и падна врз автомобилот на популарниот Васко Тодоров – Тошо Малерот во скопската населба Козле дознава „Слободен печат“.

Автомобилот бил паркиран до зградата во која живее Тодоров, а во моментов се очекува полициска екипа да изврши увид.

преземено-Слободен печат

Лограње

X

Регистрација