ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 02/26/20 11:21 AM

Денеска рочиште за обвинетите за организирање на настаните на 27-ми април

Минатото рочиште се одложи бидејќи обвинетите бараа увид во доказите по што ќе треба да се изјаснат за вина.

“Во почетокот на 2017 година по неуспешните преговори за формирање Влада, обвинетите Груевски, Вељановски, Јанакиески, Ристовски, Атанасовски и Бошковски, изготвиле план со намера да го загрозат уставниот поредок и безбедноста на Република Македонија со акти на насилство за да оневозможат примопредавање на власта на новоформираното парламентарно мнозинство.” пишува во обвинението за 27 -ми април.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1