ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/31/18 9:20 AM

Дневен билтен на Општина Штип – 18.05.2018

Активности по повод денот на пожарникарствотоДенеска во ТППЕ Штип, на одбележувањето на месецот на пожарникарството, ќе присуствува градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски. Градоначалникот Бочварски ќе пристигне во ТППЕ Штип во 11:30 часот, ќе изврши увид во условите за работа таму и заедно со командирот на ТППЕ, Тони Атанасов, ќе дадат изјава за медиуми


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1