ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 02/22/20 4:42 PM

Димитар Мицев ТВ Вис- На членот 102 не му е местото во законот за ААВМУ

Проблемот со членот 102 од ААВМУ е тоа што не му е местото таму, затоа што забранува на локалната самоуправа и на јавните претпријатија да се рекламираат или да ги информираат граѓаните по пат на плаќање на таа информација и второ во овој член нема казнени одредби и затоа се прават такви манипулации, како што е таа опишана во истражувањето,изјави сопственикот на ТВ Вис Димитар Мицев  во емисијата Стадион на темата „ Државни пари за медиумски опстанок или медиумски „шепот“

Ако некој медиум постои и опстојува за парите и од парите на општините, тогаш тој медиум не е пазарно ориентиран. Затоа треба да се направи анализа на тоа што се случува на медиумскиот пазар.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1