Како изгледа реновираниот студентски дом „Гоце Делчев“?
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 02/20/20 9:31 AM

Како изгледа реновираниот студентски дом „Гоце Делчев“?

Блоковите В и Г во студентскиот дом „Гоце Делчев“ се реновирани и денеска беа официјално пуштени во употреба, со што најголемиот студентски дом во државата е целосно обновен и воедно енергетски ефикасен, јави МИА. Во овие два блока се инвестирани 2,7 милиона евра – 2,3 милиона евра се за реновирање и модернизација и околу 400.000 евра за мебел и санитарии. Покрај реновираните соби во кои студентите се сместени, помошните заеднички простории на еден од катовите се пренаменети во простории за спортски и рекреативни активности со вградена вентилација.

Извор: Факултети


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7