– ММС
Вести Свет

И Рама шокиран од собраните повеќе од милијарда евра на „Заедно за Албанија“

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека сумата за обнова на неговата земја по ноемврискиот земјотрес собрана на донаторската конференција вчера во Брисел многу ги надминала сите очекувања. По завршувањето на донаторската конференција, Рама и изрази голема благодарност на претседателкaта на Европската комисија Урсула фон дер Лајен

. „И 40 отсто од собраната сума би бил успех – ова е волшебно“, изјави Рама откако вчера на конференцијата „Заедно за Албанија“ беа собрани една милијарда и 150 милиони евра.

Лограње

X

Регистрација