ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 02/11/20 11:29 AM

Владата поништи решенија на министерката за труд Мизрахи

Владата на вчерашната седница донесе одлука за поништување на решенијата донесени во периодот од 21 до 31 јануари од министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, со кои се опфаќаат решенија за овластување и потпишување, како и решенија за плати и за распоредување, информира денеска владината прес-служба.

Министерката Мизрахи е на таа функција на предлог на опозициската ВМРО-ДПМНЕ како дел од техничката Влада што функционира од 3. месецов, а во пресрет на предвремените парламентарни избори предвидени за 12 април.

 

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7