ММС

Објавено на: 02/9/20 5:12 PM

Хаштагот #Honeylend е тренд на Твитер, а светските медиуми го сместуваат во топ 10

Дури и да не добие Оскар, исклучителна реткост е што воопшто гледаме ваква суптилна кинематографска уметност да биде признаена, но и закитена со двојна номинација, што само по себе го прави „Медена земја“ потполно нов тип на победник…“ – Ерик Кон за „Инди Вајр“🐝
Причитајте повеќе:во Indiewire

Филмот вечерва се прикажува во Тетово, Kinoverzum.mk – 3D кино во Свети Николе, Cineplexx MK и во Градско Кино Милениум.

Во Културниот центар на Белград, Србија, филмот „Медена земја“ денеска се прикажува цело  време до почетокот на церемонијата на доделување на Оскарите.

Преносот од доделувањето на Оскарите ќе започне околу полноќ на Телма, а групно следење ќе има во Младински Културен Центар. Неформално гледање на преносот од доделувањето на Оскар се организира во кафулиња и други јавни места низ градовите во Македонија.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.