(видео)Михов: Кој штипски судија купил нова кола? - ММС
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 02/8/20 4:47 PM

(видео)Михов: Кој штипски судија купил нова кола?

Во гостувањето во емисијата Стадион, во која тема беа судиите пороттници, пензионираниот судија од Основниот суд од Штип, Стојан Михов рече дека е против ветинг на судиите. За него најважен е интегритетот на судиите и судиите поротници.
Михов рече дека не може да се гледа црно на судството и во ситуација кога на пример ќе се разболи или некој од судиите поротници и не се појави на судење, веднаш да се оди на заклучокот дека тој е корумпиран.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7