Укината забраната за товарни возила на Стража
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 02/5/20 8:22 AM

Укината забраната за товарни возила на Стража

Од 7 часот утринава е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража.

Забраната за сообраќај беше воведена од синоќа на полноќ.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7