Време: Денеска сончево, до 11 степени, слично и утре и задутре, в недела и в понеделник врнежи - ММС
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/23/20 6:51 AM

Време: Денеска сончево, до 11 степени, слично и утре и задутре, в недела и в понеделник врнежи

Времето денеска, според УХМР, ќе биде сончево, на места со зголемена облачност и ќе дува засилен северен ветер, особено во источните делови. Утрото ќе биде студено, а максималната дневна температура се очекува да достигне до 11 степени.

За време на викендот ќе биде променливо облачно. В недела и в понеделник ќе има повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини повремен снег. Во вторник пак се очекува суво време.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7