– ММС
Вести Македонија

Време: Денеска сончево, до 13 степени, слично и до сабота, а од недела дожд

Студено утро и максимални дневни 13 степени е прогнозата на УХМР за денеска.  Се очекува сончево време со мала до умерена облачнст и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

До петок ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, в четврток и со засилен северен ветер. За време на викендот облачноста ќе се зголеми, а в недела ќе има повремени врнежи од дожд, исто како и в понеделник, кога се очекува пораст на утринските температури.

Лограње

X

Регистрација