– ММС
Вести Македонија

Затвореници во Идризово нападнале затворски полицајци

На 06.01.2020 во 08.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 02.30 часот во Казнено-поправниот дом Идризово, додека вршеле рутинска контрола, затворски полицајци биле физички нападнати од затворениците С.С. и К.К.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Лограње

X

Регистрација