ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 01/3/20 11:17 AM

Беровскиот советник Гриовски вторпат го донираше својот паушал во хуманитарни цели

Хуманоста е доблест, која ја отсликува големината на еден човек, а ова повторно го докажа беровскиот советникот Герасим Гриовски, кој својот последен паушал, за присуство на седници на Совет на Општина Берово, го донира во хуманитарни цели.

-Сметам дека празниците се момент кој сите треба да се почуствуваат сакано и празнично да си поминат. Со мојата поддршка сметам дека некому, донираните средства, ќе донесат радост и затоа по традиција ова веќе втора година по ред, го правам, истакна Гриовски.

Додаде дека средствата се наменети за категории граѓани на кои ќе им бидат добредојдени.

-Дел од средствата се наменети за децата од Центарот за лица со телесна или ментална попреченост, децата без родители и родителска грижа, како поддршка на ФК „Малеш“ и на одредени семејства, на кои смета дека поддршката им е потребна, додаде Гриовски.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7