ММС

Објавено на: 12/27/19 8:29 AM

Заев ќе се обрати на промоцијата на збирката сказни „Моето патување во Фантазија”

Во Филхармонија денеска ќе се одржи настан за промоција на публикација „Моето патување во Фантазија” на кој ќе се обрати и премиерот Зоран Заев.

Публикацијата е резултат на конкурсот кој го распиша Канцеларијата на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, инспириран од минатогодишниот новогодишен настан кој имаше за цел да го стимулира читањето книги кај децата и младите.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.