ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/19/19 6:20 PM

Човек – фирми без вработени, a свртеле 200 милиони евра

Во земјава има вкупно 8.221 компанија без вработени, туку само со управител. Од нив, 442 лани направиле обрт поголем од еден милион денари. Анализата на Таргет Груп што ги опфаќа компаниите со нула вработени над оваа граница на приходи, покажува дека овие човек – фирми лани заедно свртеле 198,6 милиони евра, а од нив 15% им останале како профит, односно имаат добивка од 30,2 милиони евра.

Целиот текст проследете го тука


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1