ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/16/19 11:09 AM

Црна Гора: Фрлена бомба во кафуле во центарот на Подгорица

Во центарот на Подгорица, во три часот наутро била фрлена експолозивна направа во кафулето „Welder Pab“ на булеварот Иван Црноевиќ.
Според пишувањето на црногорски медиуми, силната детонација ги вознемирила граѓаните во тој дел на градот, а полицискиот увид е се‘ уште во тек.
Нема податоци за повредени лица.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1