– ММС
Вести Македонија

На Ѓавато намалена видливост поради магла

На планинскиот превој Ѓавато поради магла видливоста е намалена од 50 до 100 метри.

На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

Јавното претпријатие „Македонијапат” апелира до возачите внимателно да возат и да ја прилагодат  брзината кон условите на патот. 

Лограње

X

Регистрација