ММС

Објавено на: 12/13/19 7:19 AM

Време: Денеска и утре променливо, в недела затоплување, а в понеделник и до 17 степени

Променливо облачно време со слаб локален дожд, а на планините со снег. Пообилни врнежи ќе има од ноќните часови. Ваква е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура од 14 степени треба да биде измерена во Гевгелија и во Дојран. Во Штип – 13, Скопје – 9, Битола – 8, Охрид – 7…

Утре наутро и претпладне на места се очекува пообилен дожд, а на планините снег, кои во текот на денот ќе престанат. Максималната температура треба да достигне до 12. В недела и в понеделник, пак, се очекува сончво време, со максимална температура в недела до 15, а в понеделник дури до 17 степени


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1