ММС

Објавено на: 12/10/19 8:40 AM

Дневен хороскоп за 10 декември 2019 година

ОВЕН
Работa: Наскоро ви доаѓа шанса за вработување на работно место кое ќе може да останете долго.

Љубов: Комуникацијата која постои меѓу вас и симпатијата може полека да се менува во позитивен правец.

Здравје: Проблеми со кичмата.

БИК
Работа
: Патувањето во странство ќе го реализирате, а после тоа следуваат и позитивни работни промени.

Љубов: Очекувајте добра комуникација со саканата личност со која планирате заедничка иднина.

Здравје: Одлично.

БЛИЗНАЦИ
Работа
: Ако сте очекувале некој нов работен состанок или разговор, судбината ќе ви биде наклонета.

Љубов: Нова шанса за љубовно познаснтво е пред вас. Очекувајте интересни промени.

Здравје: Внимавајте при внесувањето на течности.

РАК
Работа
: Потребно ви е време за да донесете конкретна одлука за промена на работното место.

Љубов: Ако сте во брак, пред вас е поволен период за тоа со саканата личност да го менувате односот на подобро.

Здравје: Немате проблеми.

ЛАВ
Работа
: Максимално сте посветени на вашата работа и очекувате дека нскоро ќе дојдете до унапредување.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа покажува дека постојат симпатии и од нејзина страна кон вас.

Здравје: Се чувствувате одлично.

ДЕВИЦА
Работа
: Пред вас е шанса за нова работа. Важно е да бидете подготвени и на некој мал ризик на ова поле.

Љубов: Ви се враќа личност од минатото која ќе покаже дека има големи чувства кон вас.

Здравје: Полни сте енергија.

ВАГА
Работа
: Можно е да имате шанса со надредените да разговарате околу своите барањеа и работни планови.

Љубов: Ве очекува врска која би можела да биде силно страствена, но и некако турбулентна и бурна.

Здравје: Проблеми со дебелото црево.

ШКОРПИЈА
Работа
: Надевајте се на добар однос со колегите. Генерално ви е поволен ден за работа.

Љубов: Со саканата личност ќе успеете да остварите позитивна атмосфера и добра комуникација денеска.

Здравје: Чувствителни ви се бубрезите.

СТРЕЛЕЦ
Работа
: Денеска е важно да покажете доволно искреност во односот со соработниците.

Љубов: Со партнерот ве очекува караница која на крајот ќе успеете да ја разрешите на добар начин.

Здравје: Нема проблеми.

ЈАРЕЦ
Работа
: Денеска на работа ве очекува поволен ден. Можно е да имате шанса да слушнете некои добри вести.

Љубов: Пред вас е неочекувано познанство со личноста која ќе ви го освои срцето на долги патеки во иднина.

Здравје: Одлично се чувствувате.

ВОДОЛИЈА
Работа
: Денешниот ден би можел да ви донесе некои дилеми или грижи кои не ги очекувате.

Љубов: Тешко ви е да најдете компромис во односот со личноста која ви значи, често се карате.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.

РИБИ
Работа
: Денеска сте наклонети кон тоа во работното опкружување создавате некои проблеми, без претерано големи причини.

Љубов: Може да се надевате на интересна комуникација со личноста која ви се допаѓа веќе некое време.

Здравје: Водете сметка околу грлото и синусите.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1