БиХ: Дива свиња среде бел ден се прошета низ центарот на Високо
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/7/19 8:19 AM

БиХ: Дива свиња среде бел ден се прошета низ центарот на Високо

Високо вчера го посети дива свиња, која околу 15 часот мирно се прошета низ самиот центар на градот, пишува „Аваз“.

Граѓаните изненадено и љубопитно ја гледале, некои и ја фотографирале кога поминувала покрај Здравствениот дом, средното училиште…


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7