ММС

Струмица денес: Автомобил прегази жена во Струмица и избегал

Како што пишуваат и споделуваат на социјалната мрежа фејсбук, автомобил прегазил жена во близина на струмичката болница.

Очевидците велат дека автомобилот веднаш избегал од местото на несреќата.

ИЗВОР: СТРУМИЦА ДЕНЕС – ФОТОГРАФИИ