ММС

Во петок Орце и Ана Камчеви како сведоци ќе бидат сослушани за „Рекет“

Во петок на 6 -ти декември сведокот во случајот „Рекет“, Орце камчев и неговата сопруга Ана Камчева ќе бидат сослушани на второто рочиште од овој предмет.

Сведочењето на Камчеви е по предлог на обвинителката за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рускоска.

Во вооведниот говор кој го имаше обвинителката на денешното рочише, и порача на јавноста да не мисли дека тие двајца барале помош, туку да се знае дека преку Кичеец се поврзале со Бојан Јовановски.