ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 12/3/19 4:32 PM

Во петок Орце и Ана Камчеви како сведоци ќе бидат сослушани за „Рекет“

Во петок на 6 -ти декември сведокот во случајот „Рекет“, Орце камчев и неговата сопруга Ана Камчева ќе бидат сослушани на второто рочиште од овој предмет.

Сведочењето на Камчеви е по предлог на обвинителката за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рускоска.

Во вооведниот говор кој го имаше обвинителката на денешното рочише, и порача на јавноста да не мисли дека тие двајца барале помош, туку да се знае дека преку Кичеец се поврзале со Бојан Јовановски.

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1