ММС

Објавено на: 12/2/19 7:39 PM

Јуве крие голем скандал помеѓу Роналдо и Сари

Торино, 2 декември 2019 (МИА) – Поранешниот италијански напаѓач Антонио Касано изјави дека шампионот Јувентус крие голем скандал меѓу тренерот Маурисио Сари и sвездата Кристијано Роналдо.

По ремито против Сасуоло (2: 2) среде Торино, каде петкратниот освојувач на „Златната топка“ реализираше од пеналот, Касано даде интервју за „Тики Така“.

Тој е убеден дека хегемонот во Италија не сака расправијата меѓу двајцата да се објави во јавноста и откри зошто смета дека има проблем.

– Мислам дека не се сакаат еден со друг. Сè започна со две последователни смени, што ќе го налутат секој играч. Според мене, меѓу нив има напон и ќе биде добро Јувентус да ги запре, рече Касано.

Поранешната sвезда на Рома, исто така, рече дека Џанлуиџи Буфон треба да биде прв голман на „бјанконерите“.

– Тој останува подобар од Војчех Шчесни. Полјакот секогаш ќе има дамка дека тој бил резерва на Мануел Алмунија и Лукас Фабијански во Арсенал. Тој имаше добра година во Рома, но за прв пат е стартер. Џиџи погреши при вториот гол на Сасуоло, но мора да се каже дека Матаис де Лихт исто така се постави лошо, додаде Касано.

За минатиот месец, Роналдо има само 2 постигнати гола од пенали. Покрај против Сасуоло, тој постигна од белата точка и при тешката победа од 2:1 над Џенова во Торино. Во исто време, Кристијано не престанува да постигнува голови за репрезентацијата Португалија.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1