ЖАЛНА ВЕСТ: Почина Жарко Луковски
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/28/19 7:09 PM

ЖАЛНА ВЕСТ: Почина Жарко Луковски

Попладнево на 57-годишна возраст почина бизнисменот и поранешниот главен извршен директор во „Т-мобиле“ Жарко Луковски.

Името на Жарко Луковски последните години во јавноста се поврзуваше со бројните скандали во кои беа замешани личности од претходната власт, контроверзната оф-шор фирма Ексико,  случајот „Базни станици“ на СЈО, во случајот „Рекет” како еден од бизнисмените од биле изнудени пари и други контроверзни бизниси. Негов кум беше Сашо Мијалков.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7