ММС

(видео) Меркел се сопна и падна на колена

Германската канцеларка Ангела Меркел се сопна и падна на Берлинската конференција за мултилатерална трговија и дигитална безбедност, јавуваат медиумите.Меркел се сопна додека се искачуваше
на подиумот и падна на колена, но брзо се крена и тргна кон микрофонот.

Канцеларката тогаш се пошегува дека не ги видела чекорите, но сигурно ќе ги искористи друг пат.