ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/26/19 1:11 PM

ВИДЕО: Куче го насети земјотресот пред да стресе – избега од под куќа која потоа почна страшно да се тресе

Застрашувачки снимки стигнуваат од Албанија, која рано утрово ја погоди силен земјотрес, во кој, според досегашните информации, се загинати најмалку 13 луѓе, а околу 600 биле повредени.

Одамна велат дека некои животни се способни да го претчуствуваат земјотресот. Доказ за тоа е и оваа снимка од Драч. Безбедносни камери регистрирале како во потресот една зграда буквално поскокнува. А се гледа и како само неколку секунди пред потресот, куче, кое спие под тераса, наеднаш почнува како куршум да бега, по што дури почнува зградата силно да се тресе.

https://twitter.com/lalssido/status/1199262496080748546


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7