Тринаесет француски војници загинаа во судир на два хеикоптера - ММС
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/26/19 11:02 AM

Тринаесет француски војници загинаа во судир на два хеикоптера

Во опреација против екстремисти во Мали, тринаесет француски војници загинале во судир на два воени хеликоптера во Мали, соопшти адмнистрацијата на францускиот претседател.

„Претседателот со длабоко жалење соопштува дека загинаа 13 француски војници при судир на двата хеликоптера, за време на операција против екстремисти“, се наведува во соопштението


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7