ММС

Објавено на: 11/19/19 7:58 PM

А1он: Финансиска истрага за судиите кои ја пуштија Јанева во куќен притвор најави Русковска

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска за „А1он“ по одлуката на апелационите судии кои ја пуштија обвинетата Катица Јанева во куќен притвор, најави дека ќе спроведе финансиска истрага за нив.

„Решението за Јанева не сме го добиле. Но, ние дадовме негативно мислење. За советот што ја донесе одлуката за куќен притвор, ќе отвориме финансиска истрага. Со вакви судии нема место во ЕУ“, рече Русковска за „А1он“, разочарана од одлуката на второстепениот суд.

преземено-А1он


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.