ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/13/19 9:46 AM

(видео) Две старици се единствени жители на српско село, а не разговараат меѓу себе

Велика Стојковиќ (87) и Брана Стајковиќ (89), единствените жители на планинското село кај Грделица, велат дека осаменоста ги убива. И покрај тоа што нивните куќи и дворови се одделени само со ограда – тие не разговараат една со друга.

Старите жени живееле во хармонија повеќе од седум децении, се’ до пред шест месеци, кога почина сопругот на Брана, по што тие се скараа. Екипата на ТВ О2 ги посети и го слушнаа ова: „Можете лесно да ја лекувате болеста со лекови, а осаменоста со ништо!“


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1