ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/12/19 5:11 PM

Министерот за здравство Венко Филипче истакна дека постепено се решава проболемот со недостогот на пероснал во државните болници

Филипче оваа изјава  ја даде во рамки на работна посета на Клиничката болница во Тетово. Како дел од посетите на повеќе министри во пресрет на Владината седница која ќе се одржи во Тетово.

Тој заедно со директорот на болницата Флорим Бесими го посетија одделението за инфективни болести.

Тој најави и други проекти за реконструкција на одееленија во рамки на државните болнци.

Зоран Димовски


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7