ММС

Никола Ристески од „Врба“: Два месеци живеев на село подготвувајки се за улогата во филмот (видео)

Младиот актер Ристески за улогата на Милан, кој живеел во 17-ти век, учел од овчарите како се молзат кози и овци, како се ора со волови, неговиот дедо му покажувал како се цепаат дрва… „Како што оди времеот ние младите домашни животни ќе можеме да видиме само во циркус и зоолошка“.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.