ММС

70 годишна жена физички напданата од две малолетни лица на улица во Штип

Вчера околку 15 часот и 10 минути на улица „Борис Крајгер“ во Штип, 70 годишна жена В.Т пријавила дка била физички нападната од две малолетни лица кои се обиделе да и одземат паричник и телефон, но не успеале.

Од СВР Штип информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.