ММС

Физичка пресметка во уготителски објект во село Немањици

Физичка пресметка во угостителски објект се случила вчеравечер. Во полициската станица Свети Николе пријавено било дека во угостителски објект на патот кон селото Немањици бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу лицата Д.К.(32) од с.Кадрифаково, светиниколско и М.А.(38) од с.Мелница, општина Чашка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.