ММС

Ниш: Дете падна од 12. кат, било само во станот кога мајката ги однела помалите деца во градинка

Утрово во 8.30 часот се случи голема трагедија во Нош, Србија, кога седумгодишно дете паднало од тераса на 12. кат на солитер. Починало на самото место.

Увидот од надлежните е во тек, пишуваат српски медиуми. Неофицијално, детето во тој момент било само во станот, а неговата мајка отишла да ги однесе помалите деца во градинка.